آموزش فعال کردن گزینه واتساپ بیزینس در اینستاگرام

شاید در بعضی از پیج‌های اینستاگرام دیده باشید که پیج مستقیما به حساب کاربری در واتساپ متصل شده است و با کلیک روی گزینه whatsapp به واستاپ تجاری یا واتساپ بیزینس منتقل می‌شوید و شاید این سوال برایتان پیش بیاید که برای وصل کردن واتس‌اپ به اینستاگرام چه مراحلی را باید طی کرد؟ در ادامه جواب را خواهیم داد ولی این کار زمانی مفید است که بخواهید مشتریان خود را به فضای واتساپ منتقل کنید ، زیرا به نظر خود من فضای واتساپ برای خرید و فروش جای بهتری است ، هر چند که در اینستاگرام شما تبلیغات و مخاطبین را بهتر جذب می‌کنید اما طبق تجربه فروش آنلاین خود من ، مشتریان در واتساپ علاقه بیشتری به خرید نشان می‌دهند و بهتر اعتماد می‌کنند ، و البته این تمام مزیت‌های واتساپ بیزینس نیست و گاهی اوقات برخی کسب و کارها در اینستاگرام به منظور پاسخگویی به مشتریان خود از برنامه‌های آنلاین دیگری مانند واتساپ استفاده می‌کنند زیرا در این فضا امکانات بهتری در اختبار مشتری قرار می‌گیرد ، از جمله شماره تلفن همراه ، تصویر پروفایل بهتر ، امکان دسته بندی مشتریان و برچسب گذاری در واتساپ بیزینس و… ، ممکن است بگویید که ما شماره را در بیو اینستاگرام قرار می‌دهیم تا مشتریان بتوانند با آن‌ها ارتباط برقرار کنند. اما این کار روند حوصله سربری دارد و معمولاً بسیاری از کاربران به همین دلیل از برقراری ارتباط با تیم فروشنده منصرف می‌شوند . اگر شما نیز جز کسب و کارهایی هستید که از طریق واتساپ با مشتریان خود ارتباط برقرار می‌کنید، باید بگوییم که راه‌حل سریع‌تری نیز برای این کار وجود دارد. اتصال واتس اپ بیزینس به اینستاگرام یک راه‌حل بسیار دقیق و هوشمندانه خواهد بود زیرا مشرتیان با یک ضربه مشتریان شما را به صفحه واتساپ شما به صورت مستقیم هدایت خواهند شد.  اتصال واتساپ به اینستاگرام در آیفون و اندروید چگونه است؟ از همین رو ما این آموزش اتصال واتساپ به اینستاگرام را در این پست آموزش داده‌ایم .

بهترین نرم افزار مدیریت اینستاگرام

آموزش اضافه کردن حساب کاربری واتساپ تجاری به پروفایل اینستاگرام

اتصال حساب کاربری اینستاگرام به حساب کاربری نرم‌افزار واتساپ تجاری، باعث فعال شدن دکمه کلیک برای واتساپ در حساب کاربری اینستاگرام می‌شود. دکمه کلیک برای واتساپ، کار مشتریان برای تماس با کسب‌وکار را ساده‌تر می‌کند و تعامل مشتریان را افزایش می‌دهد ، امکان چت در واتساپ از رابط کاربری بهتری برخوردار است و مشتری محیط بهتر و قابل اطمینان‌تری را تجربه می‌کند و از همین رو امکان خرید نیز افزایش پیدا می‌کند و ما پیشنهاد می‌کنیم حتما از این گزینه برای پیج کاری خود استفاده کنید ، در ادامه توضیحات و مراحل نیز به صورت مرحله به مرحله توضیح داده شده است و از ویدیو نیز می‌توانید استفاده کنید.

برای فعال کردن اتصال اینستاگرام و واتساپ باید موارد زیر فعال کنید :

 1. حساب کاربری حرفه‌ای برای کسب‌وکار شما در اینستاگرام الزامی است.
 2. حساب کاربری در برنامه واتساپ تجاری (واستاپ معمولی این قابلیت را ندارد)
 3. آخرین نسخه از برنامه‌های موبایل (آپدیت به آخرین ورژن منتشر شده)

در صورتی که موارد بالا را انجام داده باشید می‌توانید حساب‌های کاربری اینستاگرام و واتساپ تجاری را از داخل برنامه واتساپ تجاری به هم متصل کنید و دکمه واتساپ را در صفحه اینستاگرام خود نمایش دهید.

مراحل فعال کردن اتصال واتساپ بیزینس به اینستاگرام

 1. برنامه واتساپ تجاری را باز کنید.
 2. در اندروید گزینه‌های بیشتر را بزنید. در iPhone، تنظیمات را بزنید.
 3. روی ابزارهای کسب‌وکار > فیس‌بوک و اینستاگرام بزنید.
 4. اینستاگرام > ادامه را بزنید. با این کار صفحه ورود به سیستم اینستاگرام باز خواهد شد.
 5. اطلاعات ورود به سیستم حساب کاربری اینستاگرام را وارد کنید. ورود به سیستم را بزنید. همچنین برای ورود با استفاده از حساب کاربری فیس‌بوک، می‌توانید ادامه با فیس‌بوک را بزنید.
 6. اگر از قبل حساب کاربری حرفه‌ای در اینستاگرام دارید، مرحله بعد را ادامه دهید. اگر از قبل حساب کاربری حرفه‌ای در
 7. اینستاگرام ندارید، لازم است تا نوع حساب کاربری خود را ارتقا دهید.
 8. بعدی را بزنید.
 9. کسب‌وکار یا سازنده را انتخاب کنید. سپس بعدی > بعدی > بعدی را بزنید.
 10. اطلاعات حساب کاربری خود را تایید کنید. افزودن > برگشت به واتساپ را بزنید.

وقتی به برنامه واتساپ تجاری برگردید، حساب کاربری اینستاگرام پیوند شده شما در بالای صفحه فیس‌بوک و اینستاگرام قابل دیدن است.

حذف حساب کاربری ایسنتاگرام پیوند شده از برنامه واتساپ تجاری

اگر از برنامه واتساپ تجاری استفاده می‌کنید، می‌توانید پیوند حساب‌های کاربری اینستاگرام و واتساپ را از داخل واتساپ قطع کنید.

 1. برنامه واتساپ تجاری را باز کنید.
 2. در اندروید گزینه‌های بیشتر را بزنید. در iPhone، تنظیمات را بزنید.
 3. روی ابزارهای کسب‌وکار > فیس‌بوک و اینستاگرام بزنید.
 4. روی حساب کاربری اینستاگرام پیوند شده > حذف واتساپ > حذف بزنید.

 

وقتی حساب کاربری خود را حذف کردید، دیگر در صفحه فیس‌بوک و اینستاگرام قابل دیدن نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحي سايت ايده پردازش